BPA011 – Projekt stokování a ČOV

Anotace předmětu

Předmět rozšiřuje a procvičuje teoretické znalosti a praktické projekční dovednosti, které jsou získávány v předmětech Stokování a Čištění odpadních vod. V rámci komplexního projektu je řešeno odvodnění urbanizovaného území a bezpečné zneškodnění veškerých odpadních vod na individuálně zadaném, reálném zájmovém území. Projekt je zpracován formou projektové dokumentace stokové sítě a čistírny odpadních vod. Požadovaná výkresová dokumentace je vypracována včetně technické zprávy a podrobných hydrotechnických a technologických výpočtů. V rámci předmětů je využívána výpočetní technika a aktuální software.

Více karta předmětu na stránkách fakulty.

Garant předmětu:

doc. Ing. Petr Hluštík, Ph.D.

Cvičení:

doc. Ing. Petr Hluštík, Ph.D.
Ing. Jan Ručka, Ph.D.

Podmínky k zápočtu, hodnocení předmětu

• Docházka – jsou akceptovány max. 2 absence, větší počet absencí je přípustný pouze v případě nemoci (pak je vyžadováno potvrzení pracovní neschopnosti od lékaře)
  • Aktivní účast na cvičeních
  • Odevzdání všech požadovaných příloh projektu v požadovaném rozsahu a úpravě v zápočtovém týdnu, a to vždy v rozvrhových jednotkách, do nichž je student zapsán.

Rozsah příloh bude upřesněn vyučujícími. Přílohy se odevzdávají v tištěné verzi v předepsané složce. Přílohy projektu budou jednotlivě hodnoceny známkou A-F. Celková klasifikace předmětu zohledňuje průměr hodnocení jednotlivých příloh příloh a aktivitu studenta na cvičení.

Harmonogram cvičení

1. Zadání projektu, rozlosování pracovních týmů
  2. Návrh koncepce odkanalizování a likvidace odpadních vod, zajištění vstupních podkladů, průvodní zpráva, stávající stav nakládání s DV (výpočet, likvidace)
  3. Charakteristické průtoky splaškových vod, návrh dimenze, situace širších vztahů, souhrnná technická zpráva