O vodě s

cyklus aktivit o vodě pro studenty, které organizují tři ústavy zabezpečující výuku oboru Vodní hospodářství a vodní stavby na Fakultě stavební VUT v Brně.

Voda je základ života a bez vody to zkrátka nejde. Slýcháme, že vody je málo, je třeba neplýtvat a šetřit, kromě toho obsahuje celou škálu znečištění, každou chvíli se objeví nějaké nové znečištění. Pokud chceme mít vodu stále k dispozici, 24 hodin denně, je třeba nasadit velké úsilí, aby jí bylo stále dost a dala se pít. K tomu je třeba nasazení celé řady technologií, a hlavně spousty odborných znalostí. 

Chceš se dozvědět, jak to je s vodou, co všechno je potřeba znát, aby pořád tekla? Nebo si jen rozšířit znalosti. Pak se přihlas, a hlavně přijď na aktivitu z cyklu „O vodě s …“

Podmínky:

Aktivity jsou volně dostupné pro studenty jakékoliv školy, od průmyslováků, přes gymnazisty až vysokoškoláky včetně našich stávajících studentů. 

Všechny aktivity jsou volně dostupné (zdarma) po registraci. Upřednostňujeme registraci on-line, možná i na místě. Aktivita se koná v případě nejméně 5 přihlášených zájemců předem (on-line).

Místo konání: budova Fakulty stavební VUT v Brně, Žižkova 17 (místnost uvedena u aktivit). Případnou dopravu si zajišťují účastnící individuálně (v případě více zájemců, může být doprava domluvena hromadně). U některých aktivit (exkurze) bude nezbytné provést školení o bezpečnosti (na začátku akce).

Můžete se těšit i na další přednášky – rozpis přednášek je zde pravidelně aktualizován.
 

 

Přehled akcí:

Termín Téma / Přednášející Místnost Zahájení Odkaz na přihlášku
07.12.2022 „Poznej s námi tvárnou litinu“

/ Ing. Juraj Barborik

Z / 401  od 13 hod. Termín akce již proběhl
 

27.02.2023

 

O počasí, vodě a ovzduší s ČHMÚ

/Ing. Petr Janál

Z / 401 16:00 – 16:50 Termín akce již proběhl
 

22.03.2023

 

„Proces výstavby – od myšlenky ke kolaudaci“

/ Ing. Libor Žižka

Z / 401 od 15 hod. Termín akce již proběhl
 

24.04.2023

 

Příprava a výstavba nových přehradních staveb v ČR

/Ing. Jiří Švancara

Z / 401 od 16 hod. Přihláška